Darmowa dostawa od 349,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kable rozruchowe do samochodu

( ilość produktów: 13 )

Kable rozruchowe: Ratunek w kryzysie

Gdy akumulator odmawia posłuszeństwa, bądź gotowy.

Każdy kierowca wie, jak frustrujące może być, gdy akumulator nagle odmawia współpracy. Dlatego też kable rozruchowe są niezbędnym elementem wyposażenia każdego pojazdu. Umożliwiają one szybkie i bezpieczne podłączenie do innego źródła zasilania, przywracając życie Twojemu akumulatorowi. Nasze kable rozruchowe są wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniając skuteczność i trwałość. Nie pozwól, by niespodziewany problem z akumulatorem zepsuł Ci plany. Zaopatrz się w niezawodne kable rozruchowe.

Kable rozruchowe są niezwykle istotne przy codziennym użytkowaniu samochodu, szczególnie zimą. Właśnie wtedy akumulator jest najbardziej narażony na rozładowanie. Zaletą kabli samochodowych zdecydowanie jest to, iż zajmują mało miejsca, a mogą pomóc nie tylko Tobie, lecz także innym kierowcom. Jest to nie duża inwestycja a nie wiadomo, kiedy mogą się przydać, dlatego zawsze warto mieć je pod ręką.

Samochód może mieć problem z uruchomieniem, wtedy, gdy zostawimy w nim włączone światła czy pozostawimy włączone radio. Mogą zdarzyć się różne losowe sytuacje, które mogą spowodować rozładowanie się akumulatora samochodowego. Kable rozruchowe są łatwe w użyciu a do tego bezpieczne, dlatego, przydadzą się każdemu kierowcy. Lepiej być przygotowanym na każdą sytuację, dlatego wybierając do samochodu dobrej jakości kable rozruchowe polecamy wybrać kable dostępne w naszym sklepie motoryzacyjnym Hurtoils. Posiadamy szeroki wybór kabli różnych długości, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. W naszej ofercie znajdziesz kable rozruchowe:

2,5m ? 200A, 400A, 500A

4,5m ? 1200A

6m ? 600A, 900A

Jak podłączyć kable rozruchowe

Istotne jest, aby wybrać odpowiednie kable rozruchowe.  Nieprawidłowe podłączenie kabli niestety może wyrządzić wiele szkód.

W komplecie kabli znajdują się dwa przewody. Jeden przewód jest w kolorze czerwonym ? czyli plusowym. Drugi kabel jest czarny ? czyli jest minusowy. Niesamowicie ważne jest to, aby podłączyć kabel czerwony do klemy oznaczonej plusem a następnie kabel czarny do klemy oznaczonej minusem.

Podłączanie należy zacząć od podpięcia czerwonego kabla do plusowej klemy od sprawnego samochodu, od którego będziemy ładować nasz akumulator. Drugi koniec kabla podłączamy do plusowej klemy naszego akumulatora. Następnie podłączamy kabel czarny do minusowej klemy naładowanego akumulatora a drugi koniec podłączamy do masy pojazdu ? jakiegoś elementu metalowego pod maska, można podłączyć na przykład do mocowania silnika.

Po odpowiednim podłączeniu kabli można odpalić samochód ze sprawnym akumulatorem, z którego pobieramy prąd.  Ładowanie powinno trwać od około 5 do 15 minut.  Po upływie czasu należy wyłączyć samochód, od którego pobieraliśmy prąd i wtedy uruchamiamy samochód, w którym ładowaliśmy akumulator. Po uruchomieniu samochodu odpinamy kable w następujący sposób ? odpinamy minus od samochodu, który odpaliliśmy a później drugi koniec kabla od akumulatora dawcy. Następnie w takiej samej kolejności ściągamy kabel czerwony. I tak właśnie powinien wyglądać cały proces ładowania akumulatora poprzez kable rozruchowe.

pixel