Darmowa dostawa od 349,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

5W50 - oleje samochodowe silnikowe

( ilość produktów: 5 )

Oleje silnikowe 5W50 - Doskonała ochrona i wydajność

Zapewnij swojemu silnikowi najlepszą pielęgnację

Kategoria olejów silnikowych 5W50 to gwarancja doskonałej ochrony i wydajności Twojego silnika. Jeśli poszukujesz produktów, które zapewnią maksymalną wydajność nawet w trudnych warunkach, to jesteś we właściwym miejscu.

Olej 5w50 określa się jako olej silnikowy do zadań specjalnych. Charakteryzuje się bardzo dużą lepkością w wysokich temperaturach. Stosuje się go w pojazdach z silnikami hybrydowymi, jednostkach wysokoprężnych, a także hybrydach.

Olej  5W50 rekomenduje się do silników, które wymagają mocnego fillmu olejowego. Olej ten zapobiega powstawaniu szlamu oraz osadu, dzięki skutecznemu systemowi dodatków uszlachetniających.

Specjaliści polecają tego typu olej w przypadku kiedy samochód ma założony chip, i został poddany tuningowi technicznemu przez zwiększenie mocy. Wówczas olej ten zapewni lepszą ochronę silnika w wysokich temperaturach.

Przyjmuje się także, że zastosowanie oleju 5W50 spowoduje wyciszenie silnika, jeżeli ktoś jest zbyt wrażliwy na jego hałas. Podsumowując, jeżeli silnik jest nadal głośny po zastosowaniu tak gęstego oleju, oznacza to, że może być uszkodzony.

Olej ten powinno wymieniać się częściej niż innego rodzaju oleje - ok. co 10 tysięcy km, jeżeli silnik jest mocno eksploatowany, a także poddawany ekstremalnym obciążeniom.

Olej 5W50 klasyfikacja SAE

Według klasyfikacji SAE - Society of Automotive Engineers (SAE J300 2015) olej 5W50 charakteryzuje się:

  • maksymalną lepkością dynamiczną w temperaturze -35°C -  6600 cP,
  • maksymalną temperaturą pompowalności w temperaturze -35°C: 60000,
  • minimalną lepkością kinematyczna w temperaturze 100°C: - 3,8 mm?/s,
  • maksymalną lepkość kinematyczna w temperaturze 100°C - 16,3-21,9 mm?/s.

Olej 5W50, czy 5W40

Oba rodzaje olejów są do siebie bardzo podobne, pod względem lepkości letniej, i identyczne pod względem lepkości zimowej.

Olej 5W40 jest olejem uniwersalnym. Przede wszystkim jednak jeżeli silnik ulega większemu  obciążeniu, wybierz olej o gęstszej konsystencji, który zapewni grubszy i trwalszy film olejowy - czyli olej 5W50.

Mobil 5w50

Olej Mobil Peak Life dedykuje się zarówno dla samochodów osobowych, dostawczych, terenowych oraz sportowych. Zapewnia idealną równowagę podczas pracy w każdych warunkach, nawet tych ekstremalnych.

Valvoline vr1 racing 5w50

Oleje tego typu dedykuje się dla silników pojazdów terenowych, rajdowych, a także wyścigowych. Pozwala na doskonałe smarowanie w ekstremalnych warunkach - podczas dużego obciążenia i wysokich obrotów.

Olej Valvoline sprawdzi się także w codziennej eksploatacji,  w szczególności podczas długich tras. Olej ten wyróżnia się podwyższoną stabilnością termiczną, a także odpornością na utlenianie.

 

pixel