Darmowa dostawa od 349,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

5W30 - oleje samochodowe silnikowe

( ilość produktów: 138 )

Oleje silnikowe 5W30 - Wydajność i ochrona silnika

Optymalna mieszanka oszczędności i ochrony

W kategorii olejów silnikowych 5W30 znajdziesz produkty stworzone, aby zapewnić Twojemu silnikowi optymalną wydajność i niezbędną ochronę. Te oleje charakteryzują się wszechstronnością, sprawdzając się w różnych warunkach eksploatacji.

Olej 5W30

Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest niezwykle istotny. Jeżeli zależy nam na długiej żywotności naszego pojazdu, a także uniknięciu nierzadko kosztownych napraw, wybór oleju dobrej jakości, jakim jest olej 5W30 nie powinien być sprawą drugorzędną.

Olej silnikowy 5W30

Główną rolą oleju silnikowego jest ochrona silnika, a także zabezpieczenie  jego części przed korozją. Olej wspomaga także proces chłodzenia.

Olej 5W-30 dedykujemy zarówno do wysokoprężnych jednostek napędowych Diesla, silników benzynowych, jak i pojazdów z instalacją LPG.

Przy wyborze odpowiedniego oleju silnikowego należy zapoznać się z zaleceniami producenta, lub też można poprosić o opinię zaufanego mechanika.

 

Posiadamy oleje silnikowe renomowanych producentów, takich jak:

 

Olej Castrol 5w30

Nowy olej Castrol jako jedyny olej na świecie został  opracowany w technologii FST, która wzmacnia olej, i dostosowuje się do potrzeb silnika, przy każdym stylu jazdy. Co istotne, bez wątpienia technologia ta wydłuża trwałość układów katalitycznych, które zmniejszają emisję składników toksycznych spalin.

Olej Shell Helix Ultra 5w30

Jest to zaawansowany technologicznie olej, który zapewnia dodatkowe oczyszczanie silnika z osadów - takich jak np. sadza, obniżających moc i wydajność silnika.

Olej ten stosuje się w silnikach benzynowych, diesla - bez cząstek stałych, oraz tych zasilanych gazem. Olej rekomenduje się także dla silników na biodiesel, oraz benzynę z dodatkiem etanolu.

Total 5w30

Olej ten został opracowany w technologii Low SAPS, który w głównej mierze jest przeznaczony do samochodów marki Mercedes-Benz, Volkswagen, a także  BMW. Reasumując, jak zapewnia producent, olej Total Quartz INEO ECS 5w30 sprawdzi się we wszystkich porach roku.

Olej Motul 5w30

Olej Motul Specific Dexos2 wyróżnia się tym, że jest to produkt z obniżoną zawartością popiołów siarczanowych, fosforu, a także siarki. Niewątpliwie, dzięki temu wzmocniona zostaje ochrona związana ze zużyciem silnika. Olej rekomenduje się do silników GM benzynowych i diesla.

Odpowiadamy na Wasze pytania:

Co to jest za olej 5w-30?

Główną cechą tego typu oleju jest to, że zachowuje on optymalną lepkość w temperaturze od -30 stopni Celsjusza, oraz płynność przy temperaturze -35 stopni Celsjusza.

Ile kosztuje olej 5w30?

Olej silnikowy 5W-30 zakupisz już w cenie od ok. 20 zł za litr.

Jednak wybierając olej silnikowy Catrol Edge Titanium FST C3 w cenie ok. 43 zł za litr, zakupujesz zaawansowany technologicznie olej, który z pewnością zapewni zwiększoną ochronę Twojego silnika.

Jaka marka oleju jest najlepsza?

Wśród marek, które zostały wyróżnione za jakość oleju znalazły się Castrol, oraz Mobil.

Podsumowując, produkty tych oraz wielu innych renomowanych marek znajdziesz w Naszym sklepie motoryzacyjnym.

 

pixel