Darmowa dostawa od 349,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

15W40 - oleje samochodowe silnikowe

( ilość produktów: 44 )

Oleje silnikowe 15W-40 - Wielozadaniowa ochrona silnika

Zapewniaj kompleksową pielęgnację swojemu silnikowi

Kategoria olejów silnikowych 15W-40 to doskonały wybór dla większości pojazdów, oferując kompleksową ochronę silnika i wyjątkową wydajność. Te uniwersalne oleje charakteryzują się szerokim zakresem zastosowań, doskonale sprawdzając się zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych.

Olej 15w40 jest to olej mineralny, dedykowany do starszego typu silników z większym przebiegiem.

Poznaj jego charakterystykę, a także właściwości.

Olej mineralny 15W40

Ten olej silnikowy charakteryzuje się najbardziej optymalną lepkością do -20 stopni Celsjusza. Z kolei liczba 40 określa letnią klasę lepkości: do +35 stopni Celsjusza. Dużym atutem tego produktu jest stosunkowo niska cena, chociaż coraz mniejsza popularność tego produktu powoli zaczyna wpływać na jego cenę.

Czym różni się olej mineralny od oleju syntetycznego?

Olej mineralny powstaje w procesie rafinacji ropy naftowej, oraz dalszego uszlachetniania, z kolei oleje syntetyczne otrzymuje się w wyniku syntezy chemicznej. Oleje mineralne cechują się wyższą lepkością.

Olej 15W40 do jakiego silnika

Olej ten używa się zarówno w przypadku silników benzynowych, jak i diesla z przebiegiem powyżej 100 000 km. Zazwyczaj stosuje się go w pojazdach z przełomu lat 80/90. W takich przypadkach oleje syntetyczne, które zawierają dodatki czyszczące, wypłukując zanieczyszczenia, mogłyby doprowadzić do rozszczelnienia silnika, powodując tym samym wycieki.

W przypadku pojazdów napędzanych benzyną, należy szukać oznaczenia S, dla normy API, oraz oznaczenia A - dla ACEA. Z kolei w przypadku diesla będzie to oznaczenie C, dla normy API, oraz B dla ACEA.

Podsumowując nowoczesne konstrukcje silnika wymagają właściwego poziomu smarowania, dlatego rekomenduje się do nich stosowanie olejów syntetycznych, czy półsyntetycznych - zgodnie z zaleceniami producenta.

Mobil Delvac 15W40

Jest to wysokiej jakości olej mineralny, który przekracza wymogi większości europejskich, a także amerykańskich producentów silników. Skuteczność, oraz wydłużenie trwałości silnika udowodniono w praktyce.

Lotos 15W40

Olej ten gwarantuje właściwe smarowanie, czystość, a także skuteczną ochronę silnika. Olej mineralny Lotos Mineral SN jest dedykowany do wszystkich typów silników.

Olej Castrol 15W40

Olej silnikowy Castrol GTX High Mileage rekomendowany jest do  pojazdów z przebiegiem powyżej 100 000 km. Specjalny pakiet dodatków przedłuży żywotność silnika, uelastyczniając wszelkie uszczelnienia.

W naszej ofercie dostępne są także oleje 15W40 takich marek jak: Cyclon, Valvoline, Orlen Oil, Pemco, Shell, Texaco, czy Liqui Moly.

pixel