Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

20W50 - oleje samochodowe silnikowe

( ilość produktów: 1 )

Oleje silnikowe 20W50 - Wyjątkowa ochrona dla starszych silników

Zachowaj pełną wydajność swojego pojazdu

Kategoria olejów silnikowych 20W50 to doskonałe rozwiązanie dla starszych samochodów, motocykli i pojazdów klasycznych. Te oleje charakteryzują się wyjątkowo szerokim zakresem zastosowań i są idealne do silników, które wymagają nieco grubszej warstwy ochronnej.

Olej 20W50 rekomenduje się przede wszystkim do mocno zużytych silników samochodowych. Szczególnie zalecany dla silników, w których pojawiają się już wycieki oleju lub też jego zużycie stale rośnie.

Zatem olej ten zakupują najczęściej właściciele silników mocno wyeksploatowanych, oraz tych z przebiegiem powyżej 150 tysięcy kilometrów.

Cechą charakterystyczną tego oleju silnikowego jest to, że posiada odpowiednią gęstość - dzięki czemu nie wycieka, i nie pozostawia po sobie żadnych zanieczyszczeń.

Olej ten w sposób optymalny chroni silnik, zapewniając pełnowymiarowe smarowanie. Dodatkowo utrzymuje silnik w czystości i odpowiedniej kondycji.

Co oznacza 20W50?

Liczba 20 wskazuje, że olej ten może zacząć gęstnieć już w temperaturze -15 stopni Celsjusza. Z kolei przy mrozie -20 stopni Celsjusza powinno się samochód pozostawić w garażu.

Liczba 50 oznacza letnią klasę lepkości, co oznacza, że olej ten zachowuje swoją oryginalną lepkość nawet przy wysokich temperaturach.

Olej 20w50 do jakich silników?

Olej ten jest zalecany do silników, które wymagają mocnego i stabilnego filmu olejowego, dlatego też rekomenduje się do do silników z turbodoładowaniem, a także silników chłodzonych powietrzem. Zawiera również specjalne dodatki, przez co idealnie nadaje się do pojazdów starszej generacji, oraz klasycznych silników samochodowych.

Olej 20w50 do motocykla i ciągnika

Ze względu na swoją specyfikację często stosuje się go w motocyklach, oraz ciągnikach. Nie jest to środek smarny, który dobrze sprawdza się w bardzo niskich temperaturach. W takim też okresie nie używamy motocykli, ani ciągników.

Olej platinum 20w50

Szczególnie rekomendujemy Olej silnikowy Orlen Platinum Classic Life+

Jest to olej mineralny, wielosezonowy - rekomendowany dla pojazdów z dużym przebiegiem oraz z tendencją do zwiększonego zużycia oleju. Olej ten zawiera dodatki uszlachetniające, które pozwalają na utrzymywanie osadów w postaci zawiesiny, utrzymując olej w czystości. Chroni także silnik przez cały rok, ograniczając wycieki oraz zużycie oleju.

Reasumując olej 20W50 jest rekomendowany dla starszych modeli samochodów, a także tych z większym przebiegiem, idealnie sprawdza się w motocyklach,a także ciągnikach ze względu na swoją specyfikację.

pixel