Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

10W40 - oleje samochodowe silnikowe

( ilość produktów: 73 )

Oleje silnikowe 10W40 - Doskonała ochrona i wydajność

Zapewnij swojemu silnikowi najlepszą pielęgnację

Nasza oferta olejów 10W-40 obejmuje produkty renomowanych producentów, które spełniają najwyższe normy jakości. Dzięki nim masz pewność, że Twój silnik jest nie tylko odpowiednio chroniony, ale także osiąga pełną wydajność.

Olej 10W40 jest jednym z najpopularniejszych olejów. który oczyszcza, a także zabezpiecza silnik, chroniąc do przed nadmierną eksploatacją, Tego rodzaju silnik olej jest dedykowany zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych.

W sklepie hurtoils.pl znajdziesz wiele rodzajów wysokiej jakości olejów silnikowych 10W40 renomowanych producentów.

Z pewnością nie ignorujmy wymiany oleju silnikowego, dzięki regularnej wymianie zapewnimy optymalną ochronę naszego silnika, a także wydłużymy jego żywotność.

Czy olej 10W40 to syntetyk?

Olej tego rodzaju jest olejem półsyntetycznym. Oleje z oznaczeniem 10W wykazują nadmierną gęstość dopiero przy -25 stopniach Celsjusza. Zazwyczaj używa się je w starszych modelach samochodów. Z kolei - dla wyjaśnienia,  liczba 40 oznacza, że klasa lepkości tego oleju jest dedykowana do używania w okresie letnim.

Jak często wymieniać olej 10W40?

Niektórzy producenci rekomendują wymianę oleju co 10-20 tys. kilometrów. Co istotne, w nowszych silnikach przebiegi te mogą być dłuższe. Szczególnie należy zachować ostrożność, a także częściej wymieniać olej w samochodach z turbosprężarką.

Olej 10W40 do jakich silników?

Dedykuje się go się zarówno do silników wysokoprężnych, a także silników benzynowych, można go stosować również w samochodach z instalacją LPG.

Olej 10W40 diesel

Jak już wyżej wspomniano olej ten rekomenduje się także dla samochodów diesel.

Do tego typu silnika możemy zaproponować olej silnikowy LOTOS Diesel Semisynthetic CF 

Jaki jest najlepszy olej 10W40?

Wśród rekomendowanych, i najczęściej poszukiwanych olejów silnikowych wyróżnia się oleje firm:

Olej Castrol 10W40

Popularnym olejem producenta Castrol jest produkt - Olej silnikowy Castrol Magnatec

Olej ten zapewnia silnikowi podwyższoną ochronę. Standardowe oleje, zapewniają ochronę dopiero po osiągnięciu przez silnik konkretnej temperatury pracy. Olej Castrol Magnatec zapewnia stałą, a także aktywną ochronę już w momencie rozruchu, oraz ogrzewania silnika - dzięki zastosowaniu inteligentnych Molekuł. Olej ten zapewnia 4- krotnie większą ochronę silnika w czasie krytycznej fazy rozruchu, a także rozgrzewania.

Mobil 10W40

Olej silnikowy Mobil Super Premium 2000 X1 jest zalecany do silników okresowo używanych do jazdy w nieco bardziej wymagających warunkach.

Olej Elf 10W40

ELF Evolution 700 Turbo Diesel zaleca się stosować w silnikach wysokoprężnych najnowszej konstrukcji. Dedykowany zarówno do samochodów podczas jazdy miejskiej, jak i po autostradzie z większą prędkością, oraz w  trudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Rekomendowany zarówno do samochodów osobowych, jak i  dostawczych.

Olej Motul 10W40

Motul 6100 Synergie+ został zaprojektowany do mocnych i współczesnych silników benzynowych, diesla, a także LPG - z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Olej Valvoline 10W40

Olej silnikowy Valvoline MaxLife  jest oparty na specjalnej opatentowanej formule chemicznej UCT (Unique Chemical Technology), dlatego też olej ten idealnie nadaje się do samochodów z większym przebiegiem powyżej 100 000 km. Przede wszystkim technologia ta pozwala na mniejsze zużycie oleju, a także na poprawę elastyczności uszczelek, redukcję utleniania i powstawania osadów, a co najważniejsze na doskonałe działanie silnika.

Lotos 10W40

Olej silnikowy LOTOS Semisyntetic jest to wysokiej jakości olej wielosezonowy. Rekomendowany do silników benzynowych i wysokoprężnych, a także do samochodów wyposażonych w katalityczny dopalacz spalin, a także z instalacją LPG.

Olej Total 

Produkt Total Quartz 7000 rekomenduje się do stosowania w silnikach benzynowych, a także wysokoprężnych najnowszej konstrukcji, oraz samochodów zasilanych benzyną bezołowiową, oraz gazem propan-butan.

Olej GM 

GM 10W/40 olej silnikowy Opel Chevrolet Saab jest to olej do stosowania zarówno w silnikach benzynowych jak i diesla. Szczególnie zalecany do takich marek samochodów jak: OPEL, SAAB, a także CHEVROLET.

Ile kosztuje litr oleju 10W40?

Za litr oleju w naszym sklepie zapłacisz kwotę od ok. 18 zł do niespełna 50 zł.

Droższy olej firmy LIQUI MOLY wyróżnia się tym, że zawiera formułę, powodującą osadzanie się warstwy dwusiarczku molibdenu na powierzchniach, które podlegają tarciu. W rezultacie zostaje zapewniona równomierna praca -  przy minimalnym współczynniku tarcia.

 

pixel