Darmowa dostawa od 349,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

5W40 - oleje samochodowe silnikowe

( ilość produktów: 81 )

Oleje silnikowe 5W40 - Maksymalna ochrona i wydajność

Zapewnij swojemu silnikowi najlepszą pielęgnację

Jeśli zależy Ci na długotrwałym i niezawodnym działaniu silnika, to oleje 5W40 są doskonałym wyborem. Wybierz odpowiedni produkt z naszej różnorodnej oferty, dostosowany do specyfikacji Twojego pojazdu, i ciesz się spokojną jazdą oraz dłuższym życiem silnika.

Olej silnikowy 5W40 wyróżnia się lepszymi właściwościami ochronnymi w wysokich temperaturach, a także bardzo dobrymi parametrami podczas rozruchu samochodu. Co ważne olej ten często zastępuje inne rodzaje olejów silnikowych, zapewniając grubszy olej filmowy, tym samym zmniejszając pobór oleju o niższych klasach lepkości. Bezsprzecznie, w warunkach panujących w naszym kraju olej ten można stosować przez cały rok. Wyróżnia się także atrakcyjną ceną.

Co to znaczy olej 5W40?

Jest to olej wielosezonowy, syntetyczny zapewniający długą żywotność różnych typów silnika. Dedykuje się go zarówno do nowoczesnych, jak i starszych modeli samochodów. Olej ten charakteryzuje się płynnością w temperaturze -30 stopni Celsjusza.

Olej 5W40 do jakich silników będzie odpowiedni ?

Przede wszystkim należy stosować się do zalecenia producenta samochodu.

Olej ten nadaje się do silników benzynowych, wówczas dla normy API będzie to symbol ?S?, a dla normy ACEA - symbol ?A?.

5W40 olej diesel

Olej ten nadaje się do stosowania w silnikach diesla. Należy jednak zwrócić uwagę na odpowiednie oznaczenie na produkcie -  dla normy API będzie  to symbol ?C?. Z kolei dla normy ACEA  symbol ?B?.

Najlepsze oleje silnikowe

Olej Castrol 5W40  

Olej silnikowy Castrol Magnatec jest olejem najwyższej jakości - w pełni syntetycznym. To co wyróżnia ten olej to zaawansowana formuła, dzięki której zostaje zapewniona  ponad 4-krotna redukcja zużycia silnika, zarówno podczas uruchomienia, a także fazy nagrzewania.

Castrol Edge 

Olej Castrol Edge zapewnia ochronę starszych, jak i nowoczesnych silników wysokoprężnych. Pozwala na utrzymanie maksymalnej mocy silnika na dłużej. Dodatkowo zmniejsza ilość osadów, dzięki czemu zostaje zwiększona wydajność silnika.

Motul 5W40

Olej silnikowy Motul 8100 X-cess jest rekomendowany zarówno do silników benzynowych, jak i diesla, a także tych z instalacją LPG. Został zaprojektowany specjalnie do nowoczesnych silników.

Valvoline 5W40

Olej silnikowy Valvoline ALL Climate Diesel C3 jest odporny na utlenianie, oraz korozję - utrzymuje silnik w czystości. Stosuje się go zarówno w samochodach osobowych, terenowych, a także w pojazdach przemysłowych.

Liqui Moly 

Olej marki Liqiui Moly dedykuje się  przede wszystkim do nowoczesnych silników. Przede wszystkim zapewnia optymalną lepkość w bardzo szerokim zakresie temperatur. Zapewnia mniejsze zużycie paliwa, oraz oleju, oraz skuteczne smarowane przy rozruchu zimnego silnika.

 

pixel