Samochodowe filtry kabinowe
( ilość produktów: 140 )Filtry kabinowe: Komfort i zdrowie w Twoim samochodzie
Chroń siebie i pasażerów przed zanieczyszczeniami.
Jakość powietrza wewnątrz Twojego samochodu ma bezpośredni wpływ na komfort i zdrowie wszystkich podróżujących. Filtry kabinowe skutecznie wyłapują kurz, pyłki, spaliny oraz inne drobne cząsteczki, które mogą dostać się do wnętrza pojazdu. Regularna wymiana filtrów kabinowych zapewnia świeże i czyste powietrze podczas jazdy, chroniąc przed alergenami i nieprzyjemnymi zapachami. Dbaj o czyste środowisko w Twoim pojeździe dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy.
FILTR PYŁKOWY K1183A SUBARU LEGACY 08-09, OUTBACK 08-09, TOYOTA RAV4 00-05, YARIS 05
FILTR PYŁKOWY KABINY WĘGLOWY K1236A DAIHATSU CUORIE 07-, TERIOS 05-,FIAT SEDICI 06-14, SUBARU BRZ 12-,SUZUKI SWIFT 10-, SX4 0
KNECHT filtr kabinowy LAK888 - Audi A3, Seat Leon; Octavia III; Volkswagen Golf VII
Filtr kabinowy, nazywany także filtrem pyłkowym, służy do oczyszczania powietrza, wpadającego do kabiny pojazdu przez układ wentylacji. W tym aspekcie możemy wyróżnić filtry standardowe, węglowe, a także filtry antysmogowe. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością, ze względu na coraz gorszy stan powietrza.
Filtry te zatrzymują najmniejsze cząsteczki o wielkości cząstek do 2,5 PM.
Z kolei filtry węglowe (z węglem aktywnym) dedykowane w szczególności są dla alergików. Neutralizują szkodliwe gazy - standardowy filtr może nie stanowić dla nich odpowiedniej przeszkody. Filtry węglowe zawierają także warstwę antybakteryjną zapobiegającą rozwojowi wszelkich drobnoustrojów, grzybów, bakterii, a także pleśni.
Opracowywane są także filtry wykonane z nanowłókien, które mają za zdanie zatrzymywać jeszcze mniejsze pyłki.
Jeżeli Twoja szyba paruje, może to oznaczać, że filtr kabinowy jest w złej kondycji.
Zapewnia on sprawniejsze działanie układu klimatyzacji przez osuszanie powietrza.
Wymiana filtra kabinowego, jak często i kiedy?
Wymianę filtra kabinowego uzależnia się od warunków jazdy. Standardowa wymiana filtra kabinowego powinna się odbywać raz do roku.
Jeżeli natomiast jazda samochodem odbywa się głownie w dość zanieczyszczonych warunkach miejskich, rekomenduje się jego wymianę dwa razy do roku. Najlepsze okresy do wymiany filtra to koniec zimy/początek wiosny, a także przełom jesieni/zimy.
Częstszą wymianą oprócz alergików powinni się zainteresować także przedstawiciele handlowi, czy też osoby spędzające w samochodzie większą część swojej pracy. Rzadko wymieniany filtr spowoduje, że do wnętrza samochodu będzie dostawać się zanieczyszczone powietrze czego często konsekwencją są takie dolegliwości jak: zmęczenie, zawroty i bóle głowy, nudności. W rezultacie może to doprowadzić do rozwoju alergii, czy chorób. Dlatego wymiana, oraz dobór odpowiedniego filtra jest niezwykle istotny.
Czy samodzielna wymiana filtra kabinowego jest możliwa?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od modelu samochodu.
W jednych pojazdach dostępność filtra jest na wyciągnięcie ręki, i wymiana zajmuje kilka minut. W innych z kolei, aby dostać się do filtra należy dokonać demontażu dużej ilości elementów, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie wymiany specjaliście.
Filtr kabinowy cena
Cena filtra kabinowego jest w szczególności uzależniona od jego rodzaju. Standardowo ceny rozpoczynają się od ok. 25 do ponad 100 zł. W przypadku wymiany filtra w autoryzowanych stacjach cena za filtr oraz jego wymianę może oscylować w granicach 500-1000 zł. W innych przypadkach nie będzie to tak duży koszt.