Darmowa dostawa od 349,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Samochodowe filtry oleju

( ilość produktów: 316 )

Filtry oleju: Ochrona silnika przed zanieczyszczeniami

Twoje zapewnienie czystego oleju w każdych warunkach.

Każdy silnik potrzebuje czystego oleju do prawidłowego działania. Filtry oleju odgrywają kluczową rolę w ochronie silnika przed zanieczyszczeniami, które mogą powodować jego przedwczesne zużycie. Regularna wymiana filtrów oleju jest podstawą dbałości o samochód, zapewniając jego długą żywotność i optymalną wydajność. Wybierz wysokiej jakości filtry oleju z naszej oferty i dbaj o czystość Twojego silnika!

Filtr oleju jest odpowiedzialny za filtrację oleju silnikowego. Kiedy silnik pracuje, do oleju mogą dostać się wszelkie zanieczyszczenia, wówczas zatrzymuje filtr wszelkie nieczystości, które dostają się do komory spalania. Zanieczyszczenia trafiają z powietrzem, oraz paliwem. Powstają także w wyniku ścierania współpracujących ze sobą części silnika. Ma on duży wpływ na jakość pracy silnika.

Rodzaje filtrów oleju

Możemy wyróżnić puszkowe filtry olejowe, a oraz wkłady filtrów oleju. Pierwszy rodzaj składa się z obudowy filtra oraz wkładu. Kiedy wymieniamy ten typ filtra niezbędna jest wymiana tych dwóch elementów. Natomiast wkłady filtrów oleju mogą być zintegrowane z silnikiem, lub też mogą zostać umieszczone w bezpośrednio w obudowie - w takim przypadku należy wymienić jedynie sam wkład. Należy jednak zwrócić uwagę, aby dobrać odpowiedni wkład, aby filtr był jak najbardziej szczelny.

Co ile wymieniać filtr oleju?

Filtr ten jest najczęściej wymienianym filtrem w samochodzie, dlatego, że spełnia wiele ważnych funkcji.

Co do zasady należy go wymieniać przy każdorazowej wymienię oleju silnikowego. Podsumowując filtr,  jak i olej silnikowy należy wymieniać przynajmniej raz w roku. Wyjątek mogą stanowić mocno eksploatowane pojazdy, głównie na długich dystansach, wtedy wymianę rekomenduje się co ok. 15-20 tysięcy kilometrów.

Zużyty filtr należy w odpowiedni sposób zutylizować. Filtr ten należy odstawić do punktu zbiórki odpadów, gdzie powinien zostać bezpłatnie zutylizowany.

Filtr oleju FILTRON

W produkcji filtrów oleju marki Filtron wykorzystuje się  wysoką jakość materiałów, które są kontrolowane laboratoryjnie. Dlatego też jakie elementy jak: medium filtracyjne, zawory, sprężyny czy obudowy - w najwyższym stopniu spełniają swoją funkcję, nawet podczas trudnych warunków eksploatacji. Filtry te cechuje także weryfikowana szczelność.

Filtr oleju cena

W zależności od rodzaju filtra oleju, ceny oscylują od kwoty poniżej 10 do ok. 100 zł.

Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni filtr, tak aby był jak najbardziej szczelny.

W sklepie hurtoils.pl masz możliwość wyboru wielu rodzajów filtrów oleju, renomowanych i sprawdzonych producentów - w bardzo atrakcyjnych cenach.

pixel