Darmowa dostawa od 349,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Samochodowe filtry paliwa

( ilość produktów: 178 )

Filtry paliwa: Kluczowa ochrona dla Twojego systemu wtrysku

Utrzymaj czystość paliwa i zapewnij płynność pracy silnika.

Paliwo, które wprowadzamy do naszych pojazdów może zawierać różnorodne zanieczyszczenia. Filtry paliwa chronią system wtryskowy przed szkodliwymi cząstkami, które mogłyby zakłócić prawidłową pracę silnika. Regularna wymiana filtrów paliwa jest niezbędna aby zapewnić optymalną wydajność i długość życia komponentów układu paliwowego. Wybierając nasze filtry, inwestujesz w jakość i bezpieczeństwo Twojego samochodu.

Filtr paliwa ma za zadanie oczyścić paliwo z cząstek stałych. Mogą się one przedostać do paliwa w wyniku wielu czynników takich jak np. proces produkcji, transport, czy tez magazynowanie. Filtr zabezpieczy przed korozją układ zasilania, układ wtryskowy, a także inne części samochodowe.

Dodatkowo filtry stosowane w silnikach diesla wyłapują i zatrzymują wszelkie cząstki wody. Dlatego też w ich skład wchodzą także specjalne odwadniacze odstojnikowe.

Filtr dobiera się na podstawie odpowiedniego rodzaju silnika, oraz warunków jego pracy. Istotny w tej kwestii jest także układ wtryskowy. Nieodpowiedni filtr może spowodować uszkodzenie silnika, a także układu wtryskowego.

Warto zaznaczyć, że nieodpowiednia filtracja może przyczynić się do znaczącego spadku mocy silnika, zaburzenia lub przerwania dopływu paliwa, lub też uszkodzenia elementów układu paliwowego.

Czy można samodzielnie wymienić filtr?

Jeżeli posiadamy łatwy dostęp do filtra wystarczy kilka prostych czynności, aby dokonać jego wymiany.

Należy wówczas zacisnąć gumowe przewody paliwowe, następnie zdjąć zużyty filtr, kolejno zamontować nowy filtr, zwracając szczególną uwagę na kierunki przepływu paliwa. Na samym końcu należy sprawdzić mocowanie przewodów, a także zdjąć zaciski. Z kolei jeżeli dostęp do filtra jest utrudniony należy wymienić filtr paliwa w warsztacie samochodowym. Średni koszt wymiany filtra paliwa oscyluje w kwocie 100 zł.

Co do przebiegu po jakim należy wymienić filtr paliwa - nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy producenci zalecają jego wymianę już po 30 000 km, inni 50 000 km, lub tez po 100 000 km, czy 120 000 km.

Jeżeli pokonujesz małe dystanse dobrą praktyką jest wymiana filtra raz w roku.

Takie podejście rekomenduje także wielu ekspertów.

Czy filtr paliwa Filtron jest dobry?

Filtron jest cenioną marką należącą do międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego Affinia Group. Firma ta posiada jedno z najnowocześniejszych laboratoriów w Europie. Produkty firmy Filtron wyróżnia atrakcyjna cena, a także duża dostępność części.

Warto pamiętać, aby zaopatrzyć się w filtr paliwa renomowanego producenta. Awarie, które mogą powstać na skutek niskiej efektywności filtra paliwa mogą skutkować niemałymi wydatkami.

W naszym sklepie znajdziesz bardzo duży wybór produktów tej marki.

pixel