Darmowa dostawa od 349,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

0W40 - oleje samochodowe silnikowe

( ilość produktów: 4 )

Oleje silnikowe 0W40 - Najwyższa ochrona i wydajność

Dla silników wymagających najlepszego smarowania

W kategorii olejów silnikowych 0W40 znajdziesz produkty zaprojektowane specjalnie dla silników, które potrzebują najwyższej ochrony i wydajności. Te oleje oferują doskonałe smarowanie i zapewniają długotrwałą ochronę dla Twojego pojazdu.

Olej 0W40 jest olejem syntetycznym, który sprawdzi się w bardzo niskich temperaturach, szczególnie  w mroźne dni. Produkt ten jest pomocny przy redukcji wszelkich osadów, zanieczyszczeń, oraz szlamu. Wpływa na zmniejszenie spalania, precyzyjnie chroniąc elementy jednostki napędowej.

Produkt ten zachowuje maksymalną dynamiczna lepkość  w temperaturze -35 stopni Celsjusza. Olej można stosować jako zamiennik olejów: 0W-20, 0W30, 5W30, 5W40 oraz 10W40.

Olej 0W40  jest rekomendowany zarówno do silników napędzanych benzyną, oraz do silników diesla. W przypadku pojazdów benzynowych na etykiecie powinno znajdować się oznaczenie: dla normy API będzie to litera S, z kolei dla  ACEA ?litera  A. W przypadku Dieslów: dla normy API będzie to litera C, natomiast dla ACEA litera B.

Olej 0W40 jest często rekomendowany przez producentów nowoczesnych silników.

Olej 0W40 - który najlepszy?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz oleje wysokiej jakości wielu renomowanych producentów m.in. takich jak: Castrol, czy Mobil. Dużą zaletą  oleju 0W40 jest to, że gwarantuje wydłużone okresy pomiędzy wymianami olejów, dzięki czemu jest produktem bardzo ekonomicznym - wszystko to za sprawą wysokiej stabilności oksydacyjnej, a także termicznej.

Poniżej dwa rekomendowane przez nas oleje, które sprawdzą się w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych.

Castrol 0W40

Olej Castrol Edge Titanium FST 0W40 zapewnia zwiększoną trwałość silnika,  oszczędność zużycia paliwa, a także pełne osiągi silnika, co istotne - przy zachowaniu wymagań, które dotyczą niskiej emisji spalin.

Mobil 0W40

Mobil FS 0W/40 jest to olej silnikowy w pełni syntetyczny, który zawiera pakiet dodatków uszlachetniających. Utrzymuje silnik w czystości, zapewniając wysoką ochronę przeciwzużyciową. Zapewnia także mniejsze zużycie paliwa.

Podsumowując, właściwy dobór oleju jest niezwykle ważną czynnością. Olej chroni silnik, którym jest sercem każdego pojazdu, Jego naprawy, czy wymiana wiąże się zawsze z bardzo dużymi kosztami.

Po drugie dobierając olej kieruj się zaleceniami producenta, a także stanem swojego samochodu, oraz jego przebiegiem. Rekomenduje się sprawdzanie oleju min. 2 razy w miesiącu, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Jak sprawdzić poziom oleju ? - możesz przeczytać w tym artykule.

pixel