Darmowa dostawa od 349,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

10W60 - oleje samochodowe silnikowe

( ilość produktów: 6 )

Oleje silnikowe 10W60 - Maksymalna ochrona przy wysokich obciążeniach

Zapewnij swojemu silnikowi wyjątkową wydajność

Kategoria olejów silnikowych 10W60 to wybór dla entuzjastów motoryzacji, którzy stawiają na maksymalną wydajność i ochronę swojego silnika, zwłaszcza podczas dynamicznej jazdy i wysokich obciążeń.

Olej 10W60 jest to olej specjalistyczny. Dedykowany wyłącznie do ściśle określonych typów silników. Stosowany w jednostkach napędowych, które potrzebują mocnego filmu olejowego. Zatem, olej ten rekomenduje się przede wszystkim do samochodów sportowych.

Jest to olej syntetyczny, lub półsyntetyczny, który charakteryzuje się nadmiernym gęstnieniem w temperaturze powyżej -25 stopni Celsjusza, a także bardzo wysoką ochroną jednostki napędowej podczas ekstremalnie wysokich temperatur - zachowując wzorową lepkość.

 

Właściwości oleju silnikowego 10W60  - SAE J300 2015

Maksymalna lepkość dynamiczna: 7000 cP w temperaturze  -25 st.C

Maksymalna temperatura pompowalności: 6000 w temp. -30 st.C

Lepkość kinematyczna  w temperaturze: 100 st.C min. 4,1 mm2/s do 21,9 - 26,1 max. mm2/s

Lepkość HTHS w 150 st.C min. 3,7 cP

 

Olej 10w60 do jakich silników

Olej ten rekomenduje się do silników wymagających stabilnego filmu olejowego z turbo, oraz bez turbo doładowania. Głownie wykorzystuje się go do samochodów wyczynowych i sportowych. Stosuje się go także w autach zabytkowych.

Olej 10W60 do zużytego silnika

Olej ten stosuje się jako środek zaradczy, w przypadku wystąpienia problemów z jednostką napędową.

W tych przypadkach olej 10W60 stosuje się także w klasycznych pojazdach, zastępując go np.olejem 10W40 - w przypadku zwiększonego poboru oleju, oraz kiedy występują problemy z ciśnieniem oleju silnikowego.

Castrol 10W60

Olej Castrol Edge Titanium SUPERCAR 10W60 jest to olej dedykowany do wszystkich sportowych, tuningowanych a także mocno obciążonych silników. Olej zapewnia optymalną ochroną podczas ekstremalnych warunków.

Unikalna technologia TITANIUM FST zawiera metaloorganiczne polimery tytanu, dzięki czemu zostaje podwojona trwałość filmu olejowego, zapobiegając jego zerwaniu, a także minimalizując tarcie. Tym samym pozwala maksymalizować osiągi silnika. Ponadto, redukuje osady, zwiększa wydajność silnika, utrzymując jego wysoką sprawność.

Shell 10w60

Olej Shell Helix Ultra Racing 10W60 zapewnia zwiększoną ochronę w wymagających, a także rajdowych warunkach. Dedykuje się go do pojazdów benzynowych z wtryskiem bezpośrednim, które są wyposażone w cyrkulację "blow-by", a także układ katalityczny. Można go stosować także w przypadku diesla z turbodoładowanymi jednostkami, z układem bezpośredniego wtrysku, a także chłodnicą dolotu powietrza, oraz  systemem recyrkulacji "blow-by" - bez filtra cząstek stałych DPF. Olej ten zawiera nowoczesne dodatki  detergentowe, chroniące silnik przed powstawaniem wszelkich osadów, a także szlamu.

 

pixel