Darmowa dostawa od 349,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oleje do kosiarek

( ilość produktów: 15 )

Oleje do kosiarek - Długotrwała ochrona i wydajność

Zapewniają doskonałą pracę Twojej kosiarki

Nasze oleje do kosiarek to klucz do utrzymania Twojej kosiarki w doskonałej kondycji. Dzięki nim Twoja maszyna będzie działać sprawnie i efektywnie przez wiele sezonów.

Oleje do kosiarek - sprawdź co musisz wiedzieć, aby wydłużyć żywotność swojego sprzętu.

Jeżeli posiadasz własny ogród, jednym z najważniejszych sprzętów jakie powinieneś posiadać jest kosiarka. Poniżej dowiesz się jak wydłużyć jej żywotność, oraz czego nie warto praktykować, aby nie doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Istotne jest dobranie odpowiedniego oleju, aby w sposób prawidłowy zapewnić odpowiednie smarowanie elementów silnika. Olej jest także odpowiedzialny za chłodzenie, przez odprowadzanie ciepła z poszczególnych elementów kosiarki. Ma także za zadanie rozpuszczanie wszelkich zanieczyszczeń.

Czy można wlać olej samochodowy do kosiarki

Dla bezpieczeństwa i sprawności kosiarki rekomenduje się korzystanie z oleju specjalnie dedykowanego dla tego rodzaju sprzętu. Warto także pamiętać o wymianie oleju w kosiarce, dzięki temu zostaje przedłużony okres jej eksploatacji. W dodatku zmniejsza się możliwość wystąpienia awarii. Natomiast zwiększa się jej wydajność. Należy także regularnie sprawdzać poziom oleju, aby na bieżąco go uzupełniać - co będzie rzutować na właściwą pracę i trwałość kosiarki.

Tak jak w przypadku olejów do samochodów oleje syntetyczne są trwalsze, i wykazują lepsze właściwości od pozostałych rodzajów. Co istotne ten rodzaj oleju jest stabilny termiczne, co oznacza, że kosiarka lepiej jest zabezpieczona przed wahaniami temperatur. Oleje mineralne stosuje się w przypadku kosiarek o niewielkiej mocy, z kolei nie rekomenduje się ich do jednostek napędowych większych kosiarek, ponieważ wraz ze wzrostem obrotów spadają właściwości ochronne.

Oleje do kosiarek - rodzaje

Olej do kosiarki dwusuwowej

Należy zaznaczyć, że olej do kosiarki dwusuwowej wykorzystuje się jako dodatek do paliwa.

Kosiarka dwusuwowa charakteryzuje się brakiem wydzielonej miski olejowej.

Do kosiarki dwusuwowej idealnie sprawdzi się Olej Stihl olej do silników dwusuwowych.

Olej do kosiarki czterosuwowej

W przeciwieństwie do kosiarki dwusuwowej, te urządzenia posiadają wydzieloną miskę olejową, dlatego też olej dozowany jest osobno. Wybierając ten produkt musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na lepkość oleju, należy tutaj stosować się do rekomendacji producenta.

Olej do kosiarki rotacyjnej

W przypadku tego urządzenia mamy do czynienia z bardzo dużą mocą, więc już na wstępie powinniśmy zrezygnować z oleju mineralnego.

Olej do kosiarki traktorka

W tym przypadku zastosowanie ma opis, dotyczący urządzenia czterosuwowego. Jednak należy zaznaczyć, że w tym przypadku dobrze sprawdzą się oleje wielosezonowe.

Jak często wymienia się olej w kosiarce?

Wszystko oczywiście zależy od tego jak często eksploatuje się kosiarkę w ciągu roku. Co do zasady olej powinno się wymieniać raz na sezon. Warto zawsze stosować się do rekomendacji samego producenta.

W ofercie naszego sklepu, w atrakcyjnych cenach znajdziesz między innymi olej do kosiarek i maszyn ogrodowych SAE 30 - Garden Oil, a także olej marki Briggs & Stratton o pojemności 600 ml.

pixel