Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Olej silnikowy Castrol - dlaczego warto po niego sięgnąć ?

2022-09-29

 Olej silnikowy Castrol - dlaczego warto po niego sięgnąć ? Castrol dobierz olej

 

Olej silnikowy Castrol - dlaczego warto po niego sięgnąć ? - Spis treści:

 

Olej Castrol - podstawowe informacje

Castrol dobierz olej

Castrol Edge

Castrol Magnatec

Castrol GTX

Castrol 5w40

Olej Castrol opinie

 

Olej Castrol - podstawowe informacje

Olej Castrol - podstawowe informacje

Olej Castrol odpowiada na potrzeby najnowocześniejszych technologii.

Wobec zachodzących zmian, czyli mniejszych wymiarów silników, i większej jego mocy, zachodzi potrzeba opracowywania specjalnych olejów.  Muszą one sprostać wyższemu ciśnieniu w silnikach, tym samym poradzić sobie w odpowiedni sposób ze zużyciem paliwa.

Oleje syntetyczne uważa się za jedne z najlepszych olejów, które w sposób najbardziej optymalny chronią silnik, i zapewniają wyższą wydajność pojazdu. Oleje mineralne nie zapewniają tak skutecznej ochrony silnika, i z reguły rekomenduje się je do starszych modeli samochodów. Z kolei półsyntetyki, które są mieszanką oleju mineralnego, i syntetycznego stanowią kompromis pomiędzy dwoma pozostałymi typami olejów.

Firma Castrol, założona w 1899r. jest producentem olejów silnikowych, i środków smarnych. Jej laboratoria znajdują się w wielu krajach na całym świecie, m.in. takich Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Niemcy, a także Japonia. Firma Castrol współpracuje z największymi koncernami samochodowymi takimi jak VW, Ford, DAF, Volvo, a także Toyota.

Podsumowując jest to firma, która stawia na rozwój i technologię, ponieważ stale dopracowuje swoje produkty odpowiadając na wymagający rynek.

 

Castrol dobierz olej

 

Firma Castrol oferuje dwa rodzaje olejów - w pełni syntetyczne, oraz częściowo syntetyczne.

Wyróżniamy trzy marki tej firmy:

Castrol EDGE, Magnatec, GTX

 

Castrol Edge

Castrol dobierz olej - Castrol Edge

 

Jest uznawany za najbardziej wytrzymały, a także najbardziej zaawansowany olej silnikowy, który walczy z tarciem zmniejszającym osiągi.

Olej EDGE z Fluid TITANIUM zmienia swoją strukturę, i moc. Nie dopuszcza do kontaktu metal-metal, przez co redukuje tarcie zmniejszające osiągi o 20%.

 

 

 

Castrol Magnatec

 

Dobierz olej castrol magnatec

 

Zawiera opatentowaną technologię DUALOCK, w której zastosowano połączenie dwóch rodzajów molekuł ochronnych - molekuły chroniące przed zużyciem podczas rozruchu oraz molekuły, które chronią również przed żuciem wynikającym z częstego zatrzymywania się i ruszania - rewolucyjna technologia DUALOCK aż o 50% zmniejsza zużycie silnika. Warte uwagi jest to, że aż 10 lat badań we współpracy z najlepszymi uniwersytetami przyczyniły się do powstania tej wyjątkowej technologii. 

 

Castrol Magnatec 5W40

 

Castrol GTX

 

Olej Castrol GTX

 

To olej, który bezsprzecznie od wielu lat cieszy się ogromnym zaufaniem wśród kierowców. Zapobiega gromadzeniu się szlamu, który blokuje kanały olejowe w silniku. Olej ten usuwa również wszelkie nieczystości, oraz zapewnia ochronę przed dalszym ich gromadzeniem, dzięki temu zostaje ograniczony spadek mocy silnika, a także zostaje wydłużona jego  żywotność.

 

Olej Castrol GTX 15W40

 

Nie wiesz jaki olej Castrol będzie najlepszy do silnika Twojego samochodu ? Skorzystaj z wyszukiwarki dostępnej na stronie producenta.

 

Castrol 5w40

Olej 5w40 jest rekomendowany zarówno do silników benzynowych, jak i  wysokoprężnych, oraz tych  wyposażonych w instalację LPG. Można go także stosować w silnikach pracujących na biodieslu, oraz mieszankach benzyny z etanolem.

Olej Castrol EDGE Turbo Diesel 5W40  utrzymuje silnik w czystości, oraz zwiększa wydajność silnika przez zwalczanie niebezpiecznych osadów. Dodatkowo nawet pod dużym ciśnieniem utrzymuje maksymalną moc na dłużej - w każdych warunkach jazdy.

 

Olej Castrol 5w40

 

Olej Castrol opinie

Opinie o olejach firmy Castrol są bardzo pozytywne. Przede wszystkim przychylnie o tych produktach wyrażają się zarówno kierowcy, jak i mechanicy. Na popularnych serwisach takich jak  „Opineo”, czy „Ceneo” możemy także znaleźć wysokie noty dotyczące olejów Castrol.

W ofercie Naszego sklepu znajdziesz największą ofertę olejów firmy Castrol, w bardzo konkurencyjnych cenach.

W sklepie Hurtoils.pl znajdziesz m.in. oleje 0W30, 0W40, 5W30, 5W40, 10W40, 10W60, 15W40, a także oleje motocyklowe firmy Castrol.

 

pixel